+ Přidat odkaz zdarma
+ Objednat placený zvýhodněný odkaz
+ Provizní systém

České hrady

Klíčová slova: hrad,hrady,zámek,zámeček,zámky,zámečky,tvrz,tvrze

Datum vloľení do katalogu: 9. ?ervence 2009

Popis: České hrady - cestování za kulturou patří k oblíbeným kratochvílím našeho národa. Navštivte i vy české, moravské a slovenské hrady, zámky a zámečky, tvrze, zříceniny, nebo již pouhé trosky kdysi významných staveb, na kterých už zahlodal zub času. Výlet za historií a památkami osvěží vaši paměť a rozšíří obzory.

Web: ceske-hrady.howto.cz

Další související informace

Stredovek.com

hradiště,hrad,tvrz,zámek,rozhledna,zřícenina – Fotogalerie, mapy, plány a detailní popis pravěkých, raně středověkých a vrcholně středověkých opevnění na území ČR. Dále rozhledny s panoramatickýma výhledama a mnoho dalších zajímavostí jako jsou například: větrné mlýny, přírodní památky, kostely, kláštery, archeologické památky ap.

Zámek Nové Hrady

nové hrady,zámek,ústí nad orlicí – Zámek Nové Hrady najdete ve stejnojmenné obci v okrese Ústí nad Orlicí nedaleko Litomyšle a Vysokého Mýta. Rokokový zámek Nové Hrady bývá často označován jako „České Versailles“. Nové Hrady nechal postavit hrabě Jean-Antoine Harbuval de Chamaré během let 1774 – 1777. Byly postaveny pod původním, postupně přestavovaným, zámkem.

Hrad Rožmberk

rožmberk,hrad,jižní čechy – Hrad Rožmberk vznikl jako rodové sídlo Rožmberků ve 13. století. Hradní komplex Horního a Dolního hradu se vypíná na vysoké skále nad městem Rožmberk nad Vltavou v okrese Český Krumlov. Podle pověsti se na Rožmberku zjevuje Bílá paní.

Načítání trvalo 0.0644 sekund.