+ Přidat odkaz zdarma
+ Objednat placený zvýhodněný odkaz
+ Provizní systém

Město Kelme

Klíčová slova: Kelme, mesto Kelme, Litva, litevsko, evropska unie

E-mail: seo_optimall@centrum.cz

Datum vloľení do katalogu: 20. ?ervna 2012

Popis: Kelme je malé okresní městečko založené v roce 1410, ležící v západní části Litvy o rozloze 7,85 km². Město Kelme má přibližně 10 000 obyvatel a nachází se v Šiauliaiském kraji, který je v pořadí 6. největší v Litvě.

Web: kelme.cz

Další související informace

Unie profesních mediátorů

unie mediátorů, mediátoři, mimosoudní řešení sporů – Unie profesních mediátorů České republiky, o.s. sdružuje mediátory advokáty a další spolupracující odborníky v České republice i zahraničí, kteří preferují alternativní mimosoudní řešení sporů. Unie udržuje kontakty s přednímy světovými mediátorskými centry, zejména ve Francii, SRN a Velké Británii.

Nadační fond TREBBIA

Trebbia, evropská cena, Galerie MIRO, nadační fond – Trebbia je evropské ocenění zrozené v pražském kostele sv. Rocha jako přirozený dějinný průsečík téměř tisíciletého duchovního vývoje na tomto místě a pozitivního vztahu mezi mecenáši a tvůrci kulturních hodnot. Od roku 1994 v tomto jedinečném prostoru sídlí mezinárodní Galerie MIRO, která v roce 2000, jako výraz uznání podnikatelům, mecenášům i umělcům, zřídila evropskou cenu nazvanou podle řeky Trebbie. Tuto cenu nyní uděluje Nadační fond TREBBIA. Francouzský světec svatý Roch žil na přelomu 13. a 14. století. Pomáhal všude, kde řádila morová epidemie. Jeho péče o nakažené působila na mnohé jako zázrak. Nakonec touto nemocí sám onemocněl a uchýlil se do jeskyně na břehu italské řeky Trebbie. Podle legendy se mu zjevil anděl a dodal mu odvahu. Světce našel pes šlechtice Gotharda ze zámku v Sarmatu a denně mu nosil bochník chleba ze stolu svého pána. Díky tomu se uzdravil a mohl se vrátit k pomoci nemocným. Zemřel v roce 1327. Část světcových ostatků uchovává chrám sv. Víta v Praze. Jako díkůvzdání za to, že Prahu obešla morová epidemie, inicioval císař Rudolf II. a strahovský opat Jan Lohel v roce 1599 stavbu kostela v areálu kláštera a zasvětili ho svatému Rochu.

Kladno

kladno, město kladno – Informační zpravodaj pro středočeské město Kladno. Informace z celého města na jednom místě. Dopravní informace z online webkamer na nejfrekventovanějších křižovatkách v Kladně. Jízdní řády MHD (ČSAD Kladno).

Načítání trvalo 0.0567 sekund.