+ Přidat odkaz zdarma
+ Objednat placený zvýhodněný odkaz
+ Provizní systém

Pásový opar

Klíčová slova: pásový opar,neštovice,léčba,příznaky,diagnostika

E-mail: jackslash@seznam.cz

Datum vloľení do katalogu: 16. ??jna 2010

Popis: Pásový opar je kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, jenž se po odeznění planých neštovic stává latentním v senzitivním gangliu. K jeho reaktivaci dochází při oslabení organismu a vyznačuje se výsevem bolestivých puchýřků.

Web: pasovyopar.ordinace.biz

Další související informace

Klíšťová encefalitida

klíšťová encefalitida,prevence,příznaky,léčba – Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění napadající mozek a mozkové blány. Přenašečem tohoto virového onemocnění jsou převážně klíšťata obecná a vzácně se může přenést i alimentární cestou.

Šedý zákal (katarakta)

šedý zákal,katarakta,komplikace,příznaky,léčba – Vlivem stárnutí čočky dochází postupem času k jejímu zakalování, což se projevuje zejména zamlženým viděním. V současnosti se katarakta léčí operativním zákrokem, kdy je původní čočka rozdrcena a nahrazena novou.

Zelený zákal (Glaukom)

zelený zákal,Glaukom,komplikace,příznaky,léčba – Glaukomje typické poškození zraku způsobeného odumíráním očního nervu. Příčinou je zpravidla vysoký nitrooční tlak vznikající v závislosti na zvýšené tvorbě komorové tekutiny a jejím zhoršeném odtoku.

Načítání trvalo 0.0608 sekund.