+ Přidat odkaz zdarma
+ Objednat placený zvýhodněný odkaz
+ Provizní systém

Pásový opar

Klíčová slova: pásový opar,neštovice,léčba,příznaky,diagnostika

E-mail: jackslash@seznam.cz

Datum vloľení do katalogu: 16. ??jna 2010

Popis: Pásový opar je kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, jenž se po odeznění planých neštovic stává latentním v senzitivním gangliu. K jeho reaktivaci dochází při oslabení organismu a vyznačuje se výsevem bolestivých puchýřků.

Web: pasovyopar.ordinace.biz

Další související informace

Angína

angína,streptokok,mononukleóza,příznaky,léčba – Angína je akutní zánět krčních mandlí, jenž je povětšinou způsoben bakteriemi z rodu streptokoků. Po objevení antibiotik se stala banálním onemocněním, které ovšem stále může vyvolat závažné komplikace.

Hiv/Aids

hiv,aids,přenos,příznaky,léčba – HIV, čili virus lidské imunitní nedostatečnosti napadá v organismu skupinu bílých krvinek CD4, jenž jsou odpovědny za řízení imunitní odpovědi. Snižováním jejich počtu dochází ke ztrátě obranyschopnosti organismu a propuknutí aids.

zácpa

zácpa,průjem,komplikace,příznaky,léčba – Zácpou definujeme poruchu zažívání, která se projevuje obtížným a méně častým vylučováním. Příčinou jejího vzniku mohou být nevhodné stravovací návyky, nedostatek pohybu, psychika, ale také vážné onemocnění.

Načítání trvalo 0.1098 sekund.