+ Přidat odkaz zdarma
+ Objednat placený zvýhodněný odkaz
+ Provizní systém

Páteř a její onemocnění

Klíčová slova: páteř,bolesti zad,artritida,osteoporóza,léčba

E-mail: jackslash@seznam.cz

Datum vloľení do katalogu: 5. prosince 2011

Popis: Základem kostry každého obratlovce je páteř. Ta je tvořena jednotlivými obratli vyplněnými měkkými gelovými ploténkami, jenž společně tvoří dvojitý esovitý tvar. Páteří prochází mícha, jejíž uskřípnutí se projevuje častými bolestmi zad.

Web: pater.ordinace.biz

Další související informace

Pásový opar

pásový opar,neštovice,léčba,příznaky,diagnostika – Pásový opar je kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, jenž se po odeznění planých neštovic stává latentním v senzitivním gangliu. K jeho reaktivaci dochází při oslabení organismu a vyznačuje se výsevem bolestivých puchýřků.

Infekční mononukleóza

mononukleóza,příznaky,léčba – Mononukleóza je typickým onemocněním dospívající mládeže způsobené virem Epstein-Barrové. Projevuje se zejména únavou, zduřením lymfatických uzlin, bolestí v krku a horečkou, ale může se projevit i zvětšením jater či sleziny.

Žlučník - kameny, kolika

žlučník,kameny,kolika,příznaky,léčba – Žlučník je hruškovitý orgán na spodině jater určený k uskladnění a koncentraci žluče. Ta je během konzumace potravy vylučována do žlučovodu a následně dvanácterníku, kde se podílí na trávení tuků a bílkovin.

Načítání trvalo 0.1170 sekund.